Commit 44248e3e authored by Philip Müller's avatar Philip Müller
Browse files

[language] add Polish

parent 4c3905c9
<big> Dzięki za wsparcie </big>
Manjaro Linux otrzymuje ogromne wsparcie od swojej społeczności użytkowników i chcielibyśmy podziękować każdemu wspierającemu za udział. Rozwijamy się w stałym tempie, a dzięki Tobie nasza dystrybucja z każdym dniem jest coraz lepsza.
Bardzo łatwo jest coś zmienić. W zależności od twojego zestawu umiejętności, twojej dostępności możesz pomóc Manjaro na jeden lub więcej z następujących sposobów:
<big> Wsparcie i promocja </big>
<b> Rozpowszechnianie informacji </b>
Jeśli lubisz Manjaro, daj znać innym. Napisz recenzję i opublikuj ją na distrowatch.com. Porozmawiaj o tym ze swoimi przyjaciółmi i ludźmi wokół ciebie.
<b> Dołączanie do społeczności </b>
Manjaro to nie tylko system operacyjny, ale także dynamiczna społeczność ludzi, którzy cieszą się, gromadzą i wchodzą w interakcje z wolnym i otwartym projektem. Niezależnie od tego, czy chodzi o pomaganie innym w rozwiązywaniu problemów, sprawianie, że czują się mile widziani, czy po prostu spotykając się i rozmawiając z innymi użytkownikami Manjaro, zalecamy dołączenie do społeczności i udział w ulepszaniu Manjaro.
<b> Pomaganie innym </b>
Jeśli masz trochę wolnego czasu i chcesz pomóc innym użytkownikom w rozwiązywaniu problemów technicznych, powinieneś poważnie rozważyć czytanie forów i / lub dołączenie do kanału IRC i pomoc innym użytkownikom Manjaro w rozwiązywaniu problemów, które wiesz, jak naprawić.
<big> Wkład do projektu </big>
<b> Raporty o błędach </b>
Jeśli zauważyłeś coś, co nie działa poprawnie podczas korzystania z Manjaro, daj nam znać. Problem, który odkryłeś, prawdopodobnie wpłynie również na innych. Im szybciej się o tym dowiemy, tym szybciej będziemy mogli to naprawić.
<b> Nowe pomysły </b>
Zdecydowana większość ulepszeń zawartych w każdym wydaniu pochodzi od społeczności. Jeśli Twoim zdaniem brakuje czegoś, co można zrobić lepiej, poinformuj nas o tym. Niezależnie od tego, czy jest to dołączenie brakującego sterownika sprzętu, czy aplikacji, która powinna być częścią standardowej instalacji, czy też masz inne pomysły, jak ulepszyć Manjaro, zawsze jesteśmy zainteresowani ich usłyszeniem.
<b> Grafika </b>
Jeśli masz talent do projektowania graficznego i chcesz wnieść swój wkład w projekt, prześlij nam swoje kreacje i grafiki. Niezależnie od tego, czy jest to prosta tapeta, zestaw ikon, ekran powitalny, czy nawet nowe logo, zawsze jesteśmy zainteresowani usłyszeniem od Ciebie o nowej grafice.
<b> Kod </b>
Większość naszego kodu jest pisana w QT, C ++, Pythonie, HTML5 / CSS i BASH. Używamy również Gita do kontroli wersji i PKGBUILD do pakowania. Jeśli czujesz się komfortowo z tymi technologiami, nie wahaj się rzucić okiem na kod. Jeśli myślisz, że możesz ulepszyć nasze aplikacje lub napisać nowe, nie wahaj się zasugerować łatek lub rozwidlić nasze repozytoria git.
<big> Obsługa sprzętu </big>
Manjaro nie tylko obsługuje instalację wielu jąder (wybieranych z zaawansowanych opcji na ekranie startowym), ale także zapewnia dostęp do najnowszych jąder „bleeding edge”. Można to zrobić za pomocą modułu Jądro w graficznym menedżerze ustawień Manjaro lub za pomocą wiersza poleceń przy użyciu polecenia mhwd-kernel (Manjaro Hardware Detection).
Te narzędzia Manjaro automatycznie zaktualizują nowo zainstalowane jądro wraz z wszystkimi modułami aktualnie używanymi z istniejącym jądrem. Na przykład, gdybyś zaktualizował jądro z 3.18 do 4.1, mhwd-kernel automatycznie zainstaluje kompilacje jądra 4.1 i wszystkie moduły używane z jądrem 3.18. Co ty na to!
Możesz skonfigurować swój sprzęt za pomocą modułu wykrywania sprzętu w Menedżerze ustawień lub alternatywnie za pomocą aplikacji MHWD z linii komend. Za pomocą tych narzędzi możesz zainstalować na przykład sterowniki graficzne, bezpłatne i zastrzeżone.
<big> Uzyskiwanie pomocy </big>
Chociaż Manjaro jest zaprojektowany tak, aby działał jak najlepiej „po wyjęciu z pudełka”, nie twierdzimy, że jest idealny. Może się zdarzyć, że coś pójdzie nie tak, możesz mieć pytania i chcieć dowiedzieć się więcej lub po prostu chcesz dostosować Manjaro do swoich upodobań. Ta strona zawiera szczegółowe informacje na temat dostępnych zasobów, które mogą Ci pomóc!
<b> Szukaj w internecie </b>
Być może pierwszym miejscem, w którym należy szukać ogólnej pomocy dla systemu Linux, jest skorzystanie z ulubionej wyszukiwarki. Po prostu uwzględnij w zapytaniu słowa takie jak „Linux”, „Manjaro” lub „Arch”.
Ponieważ Manjaro jest oparty na Arch Linux, przewodniki i porady zaprojektowane dla Arch zwykle dotyczą również Manjaro.
<b> Przeszukaj fora </b>
Aby uzyskać konkretną pomoc dotyczącą Manjaro, mamy dedykowane forum internetowe, na którym możesz wyszukiwać tematy lub tworzyć własne! Jest to prawdopodobnie kolejne najlepsze miejsce do współpracy, dyskusji i pomocy. Poproś o pomoc, podziel się swoimi przemyśleniami lub przedstaw kilka sugestii. Nie wstydź się!
Forum Manjaro jest podzielone na pod-fora dla różnych tematów i środowisk, prosimy o wysłanie zapytania w odpowiednim miejscu!
- <a href="https://forum.manjaro.org"> Oficjalne Forum Manjaro</a>
<b> Dołącz do nas na IRC (Internet Relay Chat) </b>
Inną opcją jest dołączenie do nas na IRC poprzez dołączenie do naszego kanału #manjaro na serwerach chat.freenode.net.
<b> Zarejestruj się na liście mailingowej </b>
Innym sposobem uzyskania pomocy jest wysłanie pytań e-mailem na listy mailingowe Manjaro (możesz również przeszukać historię pod kątem wcześniejszych dyskusji). Po prostu zarejestruj się na preferowaną listę i postępuj zgodnie z instrukcjami. Jest lista poświęcona kilku tematom, wystarczy spojrzeć!
<big> Inne zasoby </big>
- <a href="https://forum.manjaro.pl"> Forum Manjaro PL </a> - wsparcie dla naszej polskiej społeczności.
- <a href="https://aur.archlinux.org"> Repozytorium AUR </a> - Dodatkowe oprogramowanie, którego nie ma w zwykłych repozytoriach, zbudowane ze źródeł.
- <a href="https://wiki.manjaro.org"> Manjaro Wiki </a> - Oficjalna wiki Manjaro.
- <a href="http://wiki.archlinux.org"> Arch Wiki </a> - Oficjalna wiki Arch.
- <a href="https://kiwiirc.com/nextclient/irc.freenode.net/?nick=manjaro-web%7C?#manjaro"> Czat IRC </a> - rozmowy na żywo i pomoc od użytkowników dla użytkowników.
<big> Sugestie </big>
Masz sugestię, jak możemy ulepszyć Manjaro? Znalazłeś coś, co chcesz uwzględnić, lub chcesz pomóc? Daj nam znać, publikując swoje sugestie na forum lub wpadnij na IRC.
Dziękujemy!
Mamy nadzieję, że spodoba Ci się Manjaro!
<big>Manjaro 20.1</big>
Z radością publikujemy kolejne stabilne wydanie Manjaro Linux o nazwie Mikah.
Naszym flagowym wydaniem wciąż jest Xfce, które cieszy się taką uwagą, na jaką zasługuje. Tylko nieliczni mogą twierdzić, że oferują tak dopracowane, zintegrowane i najnowocześniejsze doświadczenia z Xfce. W tym wydaniu dostarczamy Xfce 4.14 i skupiliśmy się głównie na dopracowaniu wrażeń użytkownika z pulpitu i menedżera okien. Dodatkowo przeszliśmy na nowy motyw o nazwie Matcha. Nowa funkcja Display-Profiles pozwala na przechowywanie jednego lub więcej profili dla preferowanej konfiguracji wyświetlania. Zaimplementowaliśmy także automatyczne stosowanie profili po podłączeniu nowych ekranów.
Nasza edycja KDE dostarcza potężne, dojrzałe i bogate w funkcje środowisko Plasma 5.19 o unikalnym wyglądzie i działaniu, które całkowicie przeprojektowaliśmy wiosną 2020. Pełen zestaw motywów Breath2 obejmuje jasną i ciemną wersję, animowany ekran powitalny, profile Konsoli, skórki Yakuake i wiele innych drobiazgów. Dodaliśmy do edytora tekstu Kate kilka schematów kolorów oraz oferujemy aplet Simplemenu jako alternatywę dla tradycyjnego Kickoff-Launchera. Manjaro KDE zawiera szeroki wybór aplikacji KDE 20.8 oraz innych programów, dzięki czemu jest wszechstronnym i eleganckim środowiskiem gotowym na wszystkie Twoje codzienne potrzeby.
W wydaniu Gnome opartym na serii 3.36 odświeżyliśmy liczne aplikacje i ekrany, szczególnie warte uwagi są ekrany logowania i odblokowywania. Rozszerzeniami Gnome zarządza się teraz za pomocą nowej aplikacji Rozszerzenia, która obsługuje aktualizowanie, konfigurowanie i usuwanie lub wyłączanie rozszerzeń. Do okienka powiadomień dodano przycisk "Nie przeszkadzać". Po jego aktywowaniu powiadomienia są ukryte do momentu wyłączenia przycisku. Domyślnie nasza tapeta zmienia swój motyw kolorystyczny w ciągu dnia. Dodatkowo zaktualizowaliśmy GDM i znacznie ulepszyliśmy przełącznik układów Gnome. Zaktualizowaliśmy listę preinstalowanych pakietów, powłoka zsh jest teraz domyślną powłoką terminala, a aplikacje są teraz posortowane w foldery w menu.
Pamac w wydaniu 9.5 otrzymał kilka aktualizacji. Tym razem zoptymalizowaliśmy wewnętrzny algorytm sprawdzania depozytów w celu uzyskania lepszej wydajności, poprawiliśmy obsługę błędów alpm, zoptymalizowaliśmy algorytm wyszukiwania do lepszej obsługi wyrażeń regularnych i zwiększyliśmy wydajność bazy danych. Teraz w jednym przebiegu budujemy i instalujemy jak najwięcej pakietów AUR.
Manjaro Architect obsługuje teraz instalację ZFS poprzez dostarczenie potrzebnych modułów kernela.
W tym wydaniu dostarczamy kernel 5.8 oraz najnowsze dostępne w dniu wydania sterowniki. Nasze narzędzia w porównaniu do poprzedniego wydania zostały ulepszone i dopracowane.
Mamy nadzieję, że spodoba Ci się to wydanie. Daj nam znać co myślisz o Mikah.
Markdown is supported
0% or .
You are about to add 0 people to the discussion. Proceed with caution.
Finish editing this message first!
Please register or to comment